top of page
ви-фи.jpg

13 червня відзначається День швейної машинки

  • Фото автора: Библиотека Северодонецк
    Библиотека Северодонецк
  • 11 черв. 2020 р.
  • Читати 2 хв

І перша асоціація у людей – «Зінгер». Ісаак Зінгер - не винахідник, він ледь читав і рахував з великими труднощами, він - власник патенту.

Перший проект машини для шиття одягу розробив в 1496 році

Леонардо да Вінчі. Але тільки в 1790-му році запатентували першу швейну машину, але тільки для пошиття чобіт. Її вдосконалили американські винахідники, а в 1852 році геніальний підприємець Ісаак Зінгер продав свою першу швейну машину за 100 доларів. У 1902 році почався випуск першої продукції - так званих сімейних (побутових) швейних машин в Подольську, їх випуск досяг понад 600 тисяч штук.

У ХХ-му столітті наявність швейної машинки в радянській сім'ї говорило про її добробут. Перша швейна машинка в нашій родині дісталася бабусі. Цю машинку фірми «Phoenix» в 1946 році привіз батько з фронту. Швейна машинка «Подольск» в родині з'явилася в 1954 році. Що тільки на ній не шили, а вишивка - це дивовижне по красі «Рішельє», прорізна гладь, строчева сітка, Хандангер. До сих пір милуюся шторами і серветками з цієї вишивкою. Зберігаю як пам'ять про маму. А машинкою, що прикрашає кухню на дачі, користуюся, коли треба шити шкіру, брезент або джинси. Від двоюрідної бабусі отримала подарунок - «Зінгер», машинка яку прозвали «Білошвачка», випуску початку ХХ століття, зі стертою рейкою. На ній можна було строчити тонкі тканини, я ж використовувала її, як столик, з гарними ажурними ніжками.

У 1979 році у мене з'явилася «Чайка», з електроприводом, а до неї я шила на дуже простій, невибагливій до ниток і тканин машинці з ручним приводом, яку презентувала мені свекруха. У 80 - 90 роках минулого століття купити модну річ було складно і багато жінок замовляли у кравців або самі шили. Особливо після появи журналу «Burda Moden», в додатку якого були викрійки. «Чайка» була громіздкою і дуже галасливою, але працювала безвідмовно.

У 1997 році я купила компактну, легку і безшумну Janome Jem Gold. Вона чудово строчить сучасні трикотажні тканини, напівавтоматична заправка нитки, м'який хід, і незвичний, спочатку, горизонтальний тип човника. У моєї дочки теж є машинка - Janome Top 22. Як без неї, машинки швейної? І штани підшити, джинси відремонтувати, просто штори застрочити.

Забірко Т. М.

 
 
 

Comments


эмблема.jpg

 Бібліотека на карті міста 

  • Instagram
  • Facebook Социальной Иконка
  • YouTube

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС:

м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Курчатова, 17

  • young_library@i.ua

ГРАФІК РОБОТИ

НД-ЧТ:

11.00-18.00

ВИХІДНІ ДНІ:

ПТ-СБ

АДРЕСА

2-79-87
2-12-07

Наші телефони

bottom of page