Благовіщеня - одне з особливо шанованих свят
- Библиотека Северодонецк
- 6 квіт. 2020 р.
- Читати 1 хв
Навколо Сєвєродонецька і по його вулицях відбувся об'їзд з чудотворною іконою Благовіщеня Пресвятої Богородиці. В дорозі були зроблені зупинки для молитви про позбавлення від шкідливого пошесті (коронавіруса) і читання акафісту. Цей ритуал був приурочений до свята Благовіщеня Пресвятої Богородиці.
У православ'ї Благовіщеня - одне з особливо шанованих (двунадесятих) свят. З днем Благовіщеня у слов'ян пов'язано безліч прикмет, заборон і традицій. У цей день віруючі славлять сповіщення Діві Марії благої вісті про зачаття і народження нею Спасителя - Ісуса Христа. В Євангелії від Луки сказано: «Посланий був ангел Гавриїл від Бога ... до Назарета до Діви Марії» з благою звісткою, що вона народить сина і надасть Йому ім'я Ісус. «Він буде великий і Сином Всевишнього званий ... і царюванню Його не буде кінця».
В іконах Благовіщеня, а вони є в кожному храмі, давно стали канонічними деталі, яких немає в євангельському тексті, які виникли в результаті народного тлумачення сюжету. Ікона «Благовіщеня» представляє Архангела і Богородицю. Справа зображена Діва Марія, що сидить зі сувоєм. Зліва Ангел з крилами в римському одязі урочисто благословляє Богоматір. У лівій руці він тримає райську гілку як символ радісного вітання, білі лілії - це символ приснодівства Богородиці. Угорі зображення Новозавітної Святої Трійці: Бога Отця і Бога Сина, що сидять на хмарах, і символ Святого Духа – Голуб, сяючій над Дівою Марією і Гавриїлом. З боків розташовані клейма зі святими.
Цю чудотворну ікону привезли з Свято-Миколаївського храму м. Золоте. Вона була виготовлена в 1899 році на честь порятунку від епідемії холери і збереглася в первозданному вигляді. Її на день привезли для молитви про порятунок у Свято – Христо - Воздвиженський храм. Після літургії був хресний хід з цією святинею.

Забірко Т.
Comments