«Два Миколи: один з травою, а другий з морозом»
- Библиотека Северодонецк
- 21 трав. 2020 р.
- Читати 1 хв
Серед Святих навряд знайдеться інший, кого любили б більше, ніж Миколу. «Микола — другий після Бога заступник», — казали у народі.

22 травня - День Святого Миколая, або Микола літній. Відзначають це свято з ХІ століття у день перенесення мощей Святителя і Чудотворця Миколая з Мір Лікійських у Барі. У базиліці в Барі під престолом вівтаря крипти зроблено круглий отвір в гробницю святителя Миколая, з якої один раз на рік, 22 травня, витягають прозоре миро.
У музеї Храмового комплексу на Лісовій Дачі знаходиться кілька ікон Святого Миколая. У народі розрізняють «Микола зимовий» і «Микола літній». При цьому «зимовий» Микола зображується в єпископській митрі, а «весняний» - з непокритою головою.
Традиційно на іконі Микола представлений до поясу, з благословляючим жестом правої руки і з закритим Євангелієм в лівій.
Здавна жодному Святому у православній церкві не зводили стільки храмів та церков, як Миколі Чудотворцю. За радянських часів були знищені тисячі церков. Не постраждали тільки Микольські: в нашому краю Свято-Миколаївська церква в Борівському, Свято-Миколаївський храм у м. Золоте, Свято-Миколаївський собор в м. Алчевську, Свято-Миколаївський храм у м. Лисичанську та ін.
Забірко Т. М.
Comments