День народження Церкви
- Библиотека Северодонецк
- 6 черв. 2020 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 17 черв. 2021 р.
Свято Святої Трійці присвячене зішестю Святого Духа на апостолів. Сталося це в п'ятдесятий день після воскресіння Христового. Саме з цього моменту почала своє існування Церква Христова, це своєрідний День народження Церкви.
Віруючі з букетами з запашних трав з ранку обов'язково йдуть до церкви, прикрашеної квітами і застеленої скошеною травою. Після Літургії священики кроплять свяченою водою трави, квіти, які зберігають протягом року. Перед іконою Святої Трійці моляться Богу про всі потреби.

У музеї-ризниці Храмового комплексу на Лісовій Дачі знаходяться декілька ікон «Святої Трійці». Парафіяни звертають увагу, що вони виглядають по-різному: в одному випадку на іконі Свята Трійця зображена у вигляді трьох ангелів, а в іншому випадку зображено явище Трьох Осіб Святої Трійці, що сидять на Небесному Престолі. Але та ікона, якою визначається саме свято Святої Трійці, незмінно одна - це зображення Святої Трійці в образі трьох Ангелів - Старозавітна «Свята Трійця». Прообразом її було явище Святої Трійці в образі трьох подорожніх Аврааму і Саррі. На ній зображені три ангели, які сидять навколо престолу, в центрі якого вміщено евхаристическая чаша з головою жертовного тільця. Він символізує новозавітного агнця, тобто Христа.
«Новозавітна Трійця». У цьому сюжеті три Божественні іпостасі представлені зображеннями Бога Отця у вигляді сивочолого старця, Бога Сина, тобто Христа, у вигляді чоловіка середніх років і Святого Духа у вигляді Голуба. Цю ікону називають «Сопрестоліе». Бог Отець і Бог Син, сидять на престолах або хмарах, над ними ширяє Голуб - Святий Дух. В одній руці старець тримає скіпетр, а іншій притримує, іноді разом з Христом, - Кулю Всесвіту, або правою рукою Він благословляє Христа. Христос постає з символом віри - Хрестом.
У святкуванні Святої Трійці змішалися язичницькі і православні традиції. В селищах Сиротино та Борівському за день готуються до свята. Спочатку прикрашають будинок: вішають букети з любистку і м'яти, підлогу чебрецем встеляють. На ікони кладуть невеликі гілочки, освячені в церкві. Клечаною (молоді дерева або гілки, зрубані на Трійцю) прикрашають ворота, хвіртку, вішають над входом в сарай. Використовують клен татарський, він росте у вигляді чагарнику з плодами - крилатками червоного кольору. Через три дні цю траву, квіти і гілочки прибирають, вони вважаються цілющими. Але частина відразу згодовують худобі, щоб не боліла, а частину засушують і залишають для лікування хворих. На Трійцю готують багатий стіл або йдуть в ліс, там варять польову кашу. Багато з цих традицій зникають, але і зараз люди в день Святої Трійці виїжджають за місто, Віруючі ж православні в цей день вважають за краще провести в молитві.
Забірко Т.
Kommentare