До Міжнародного дня музеїв. Незвичайні музеї України
- Библиотека Северодонецк
- 18 трав. 2020 р.
- Читати 2 хв
Шукаєте нові яскраві враження? Незвичайні музеї України допоможуть по-іншому поглянути на сучасну культуру і побут українців, вразивши, а часом і шокувавши.
Музей сміття у Вінниці
У Вінниці, на території заводу «Україна», що спеціалізується на зборі та сортування сміття, відкрили незвичайний музей, експозиція якого складається з старовинних, цікавих речей, знайдених на звалищах міста. Зібрано за п'ятнадцять років приблизно дві тисячі експонатів. У вінницькому музеї можна побачити: старі підстаканники і медалі; ножі та скульптури з порцеляни; статуетки вождів радянської епохи і самовари; монети і раритетну техніку; гармонь періоду Великої Вітчизняної війни та ліхтарі; старовинні картини і праски; глечики і портрети; військові бляшки, зброю і німецьку бритву 1695 року.

Музей дитинства - захоплююча подорож у світ іграшок
Мрієте повернутися в веселий світ дитинства? Відвідайте незвичайний і позитивний Музей дитинства в Харкові, аналогів якому більше немає в Україні, а найближчий у всій Європі - тільки в Лондоні. Тут представлені оригінальні експонати періоду 19-20 століть: предмети дитячого вжитку, старовинні ігри та іграшки. Принадність музею в тому, що він інтерактивний, що припаде до душі як дітям, так і дорослим.
Музей магії – подорож до карпатських чарівників.
Вас цікавить все незвичайне, магічне і потойбічне? Тоді відвідайте унікальний Музей Гуцульської магії, який з 2015 року приймає гостей в Верховині. Тут панує таємничість легендарних карпатських магів - мольфар. Музей зовні виглядає як етнографічна хата, всередині вона обставлена численними специфічними предметами магічного призначення. Тут є всілякі ножі, палиці, амулети, баночки з ліками. У музеї навіть проводяться унікальні майстер-класи, під час яких гості виготовляють свій особистий магічний амулет.
Музей звуку - не тільки перегляд, але і прослуховування.
Одним з найдивовижніших місць в Одесі по праву можна вважати Музей музики. Його в 2012 році заснував відомий звукорежисер і колекціонер Василь Пінчук. Тут можна побачити багато всього цікавого: старовинну музичну апаратуру, програвачі, інструменти, прилади запису звуку, музичні шкатулки, грамофони і ін. Головною родзинкою музею є те, що тут на стародавніх або сучасних пристроях можна послухати різну музику і записи дикторів, зокрема голос легендарного Левітана. Колекція періодично оновлюється і поповнюється, а сам інтер'єр приміщення більше нагадує караоке зал або клуб, ніж музей.
А також існує багато інших цікавих музеїв, які бажано побачити на власні очі.
Comments