Пророк Ілля
- Библиотека Северодонецк
- 30 лип. 2020 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 1 серп. 2021 р.
Людина, яка отримує повідомлення від Бога і передає його людям - пророк.
Історія про те, як Пророк Ілля, що жив у 9 ст. до нашої ери, страждав за себе і за все людство, як спілкувався з Богом, з жрецями і правителями, описана в книзі «П'ята гора» Пауло Коельо. Ілі болісно важко зберігати свою святість в світі, де йдуть війни, важко зробити вибір між любов'ю і обов'язком, а з вершини гори під номером «п'ять», де знаходяться Боги, краще розумієш незначність наших досягнень і втрат. У нашому житті події відбуваються для того, щоб ми навчилися чогось - чи застосували свої знання, а, можливо, для того, щоб ми повернулися на шлях істинний.

Нині, в честь пророка Іллі ми святкуємо Ільїн день. І відзначаємо його 2 серпня. Грозний пророк Ілля (з євр. "Сила Господня") був обдарований майже божественною владою. Жив в пустелі, зупиняв сонце, воскрешав мертвих. Під час Преображення Господня він з'явився до Спасителя на горі Фавор. На небі Ілля записує діяння людей, супроводжує праведників в рай, а грішників витягує з геєни вогненної. У народі Ілля-пророк належав до найпопулярніших святих нарівні з Миколою Угодником. Грозний, на вогненній колісниці об'їжджає він поля, караючи недбайливих то блискавкою, то градом. У його підпорядкуванні дощі, громи, блискавки, він посилає на землю родючість. Вся нечиста сила в Ільїн день біжить, рятуючись від його вогненних стріл, обертаючись в різних звірів. У народі вважають, що після прийняття християнства Ілля - пророк поклав на себе функції Перуна.

Після Іллі ніч темна і особливо довга. До Іллі люди купаються, а після нього з річкою прощаються. Хто потрапив у цей день під дощ, той запасся здоров’ям на весь рік. На Іллі до обіду літо, а після обіду осінь. Як прийде Ілля, то наробить у полі гнилля.
У музеї - ризниці Сєверодонецького Храмового комплексу на Лісовій Дачі знаходиться двостороння ікона Охтирської Богородиці ХVІІІ cт. Зі зворотного боку - ікона «Вознесіння пророка Іллі, або Вогненне сходження». Завершенням земного шляху пророка стало його вознесіння на небо у вогненній колісниці. Свідком його вознесіння став учень Єлисей, який підібрав плащ, який впав з Іллі і успадковував його пророчий дар. Плащ - є символом мандрівника і пророка.
На другий іконі ХІХ ст. з музею Ілля зображений сивоволосим старцем з густою бородою середньої довжини. У правій руці - ніж, що символізує його перемогу над язичницькими жрецями. В опущеній лівій - розгорнутий сувій.
Це знак проповіді, знак того, що пророк не просто щось говорить, а говорить дуже важливі речі, які важливо зберегти для нащадків.
Забірко Т. М.
Comments