Проста мудра гра!
- Библиотека Северодонецк
- 23 вер. 2020 р.
- Читати 2 хв
23 вересня - День шашок.
Дата вибрана на честь знаменитої промови про «шашках», яку він виголосив Річардом Ніксоном в 1952 році в ході виборів в 1952 році.
Це сталося після того, як він отримав в подарунок чудового кокер - спанієля і його запідозрили в корупції.

Напередодні Дня шашок поговоримо про цю давню, як виявляється, гру! У стародавніх єгиптян була своя настільна гра, багато в чому схожа на шашки. Коли і ким були винайдені шашки, достеменно невідомо.
Хоча багатьом гра в шашки здається дуже простою і тому думають, що вона малоефективна. Але за уявною простотою шашкових правил не всім і не відразу помітна глибина цієї стародавньої гри і краса задумів, які можна реалізувати на шашковій дошці.
Буквально років 10 тому ця гра поряд з шахами була дуже популярна.
У Сєвєродонецьку існував шахово-шашковий клуб.
З появою шахової федерації в 1957 р (голова Демченко В.Г.) шахове життя в місті на протязі 30 років до 1987 р бурхливо розвивалося. Проводилися офіційні, класифікаційні турніри, матчеві зустрічі, присвячені знаменним датам. Учасники клубів показували своє вміння, здібності і звичайно, мріяли про перемогу в змаганнях.
За цей час _було створено три шахових клуба (в Палаці спорту на 100 місць, кафе «Шахове» на 70 місць і клубі «Спартак» по вулиці Космонавтів для дітей на 30 місць). У 1998 році була відтворена шахова федерація, а в 2002 р. був створений міський шахово-шашковий клуб (вул. Леніна, 51).
У нашому місті жив Валерій Йосипович Бретль- радянський український шашкіст, шашковий композитор, шахово-шашковий популяризатор, спортивний журналіст, винахідник. Віце-президент Федерації шашок СРСР. Майстер спорту СРСР по шашковій композиції. Суддя міжнародної категорії.
25 років працював тренером-викладачем Сєверодонецького Палацу піонерів. З 1967 року вів щотижневий шахово-шашковий клуб «Глобус» в газеті «Комуністичний шлях» (Сєвєродонецьк). Шашками займався з 1950 року.
З 1963р. проживав у Сєвєродонецьку. Працював в ОКБА завідувачем відділом, головним конструктором, заступником директора з виробництва. Потім працював начальником конструкторського бюро заводу опорів, головним конструктором ОКБ «РЕОМ», начальником ОКБ «Ера» і до останнього дня очолював службу маркетингу в НПП «ТЕЛСИС».
Головний суддя ХХ першості СРСР з російських шашок серед юнаків та дівчат (1987, Сєвєродонецьк).
Був головою одного з перших на Україні дитячого шахово-шашкового і комп'ютерного клубу «Варіант».
Автор 60 наукових робіт, кількох винаходів. З 1963 року жив у Сєвєродонецьку.
У 1984 р в ДК хіміків пройшла першість СРСР з російських шашок. Чемпіонами міста, починаючи з 1962 року, ставали: Василь Хутро, Володимир Назарько, Марк Бліх, Анатолій Толстих, Альберт Граненко, Юрій Рахманін, Анатолій Бугайов, Микола Юшин, Ігор Литвинов , Олег Бурковський.
Так що, історія шахово - шашкових клубів в нашому місті, дійсно, гідна того, щоб про неї знали.
Komentar