top of page
ви-фи.jpg

Ісцелійская - Сицилійська ікона Богородиці.

  • Фото автора: Библиотека Северодонецк
    Библиотека Северодонецк
  • 4 трав. 2020 р.
  • Читати 2 хв

Сицилійська ікона Божої Матері отримала своє найменування за місцем свого походження. Явище цієї чудотворної ікони сталося 5 лютого 1092 року в Сицилії. В XI і XII століттях в Сицилії було чимало православних християн, вони переселялися на Захід від набігів і утисків турків. Легенда розповідає, що Сицилійська ікона принесена в Росію з Сицилії благочестивими старцями-ченцями Ксенофонтом і Иоасафом. Вони заснували монастир над річкою Доном, біля крейдяних стовпів, розташованих в дивних горах. Ксенофонт і Іоасаф жили в печері. Вирубавши в крейдяному стовпі церква, вони поставили принесену з собою з Сицилії ікону Богородиці.

На іконі Сицилійській (Дивногорської) Божої Матері Богоматір зображена сидячою на хмарах. У правій Її руці - розквітла біла лілія, а лівою рукою Вона підтримує Богонемовля, який сидить на Її колінах. Спаситель в лівій руці тримає квітку (лілію), а правою - благословляє. Навколо лику Богоматері зображено вісім Ангелів. Над головою Богоматері - Святий Дух у вигляді голуба.

Особливо прославилася чудотворна ікона в 1831 року, коли лютувала холера. За молитвами перед іконою припинилася епідемія на півдні Воронезького краю. Образ прославився численними зціленнями і отримав назву в народі Ісцелійского. Він став однією з головних святинь Дивногорської монастиря.

Копії Дивногорської ікони Божої Матері - всюди на Слобожанщині. Особливо вона шанується після спалаху холерного мору.

В кінці 1865 на наших землях вибухнула чергова епідемія. У Харківській губернії холера з'явилася в Старобільську. В період епідемії в Старобільську з 13 по 30 листопада захворів 31 чоловік, 12 видужали, а 19 - померли. Однак, хоча епідемія лютувала на території практично всієї Слобожанщини, смертність всюди була різною. Найменше постраждали від епідемії в Осінівській волості, до якої входить Новопсков. Порятунок від холери вони отримали по дивовижному заступленню Богородиці, яке відбулося після хресного ходу зі списком святої ікони, яка зберігалася в крейдяних печерах Пристін-гори біля Новопскова.

Зараз ця святиня зберігається в музеї - ризниці в Храмовому комплексі на Лісовій Дачі.

 
 
 

댓글


эмблема.jpg

 Бібліотека на карті міста 

  • Instagram
  • Facebook Социальной Иконка
  • YouTube

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС:

м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Курчатова, 17

  • young_library@i.ua

ГРАФІК РОБОТИ

НД-ЧТ:

11.00-18.00

ВИХІДНІ ДНІ:

ПТ-СБ

АДРЕСА

2-79-87
2-12-07

Наші телефони

bottom of page